خانه / سایر / خواص آب ، فواید آب ، آلودگی آب – خواص نوشیدنی ها

خواص آب ، فواید آب ، آلودگی آب – خواص نوشیدنی ها

گذشته از مواد غذایی و املاح و ویتامین ها که برای رشد و نمو و جبران نیروی تلف شده آدمی لازم است اکسیژن و آب و نمک نیز از جمله موادی بحساب می آیند که برای حفظ حیات ضروری هستند . این مواد بعلت فراوانی و بخصوص عادت در مصرف چندان به چشم نمی آیند درصورتی که نمک طعام اثر مهمی در جذب غذاها و به خصوص حفظ تعادل مایعات در بدن دارد و وجودش بسیار ضروریست . 

آب و خواص آن 

یکی از نعمتهایی که خداوند در اختیار ما گذاشته است آب است.  آب مایع حیات یعنی مایه ی زندگی است .یک نوشیدنی گوارا و دلچسب که با نوشیدن آن تشنگی برطرف میشود .  ما انسانها و گیاهان و جانوران به آب همانند هوا نیازمندیم و برای ادامه ی حیات مان به آن احتیاج داریم . سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است .امروزه در بیشتر رسانه ها و مجلات از مزایای آب سخن گفته میشود . خوردن بیش از هشت لیوان آب در روز تضمین سلامتیست و از بروز بیماریها جلوگیری کرده یا آنها را کاهش میدهد . کم آبی بدن نوعی بیماریست کسانی که کم آب میخورند مرتبا” دجار یبوست شده و به بیماریهایی از قبیل یرقان –  بیخوابی  –  میگرن – زخم معده و اضطراب دچار میشوند. کسانی که مبتلا به یبوست هستندباید خود را به خوردن آب عادت دهند و همیشه مخصوصا” صبح ها بعد از برخاستن از خواب و قبل از خوردن صبحانه یک لیوان آب بنوشند آنروز اجابت مزاج خواهند داشت . کسانی که میگرن دارند می دانند که این نوع سردرد چقدر ازار دهنده است وهیج جیزی به مانند مصرف دارو نمی تواند جوابگوی درمان باشد اما باید گفت که نوشیدن منظم و درست آب قطر مویرگها متعادل کرده واز گرفتگی آنها میکاهد . در ضمن آب برای دندان درد و جلوگیری از سرطان نیز مفید است . 

آلودگی آب

آب آلوده میتواند عامل بیماریهای بسیار مانند حصبه – وبا – یرقان – اسهال – تب مالت و ……… باشد و عامل اصلی سرایت هر کدام از این بیماریها است . 

 

 

 

 

 

درباره ی خواص دون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =