خانه / میوه ها و سبزی ها / صیفی جات / خواص گوجه فرنگی – خواص صیفی جات – بهترین پاک کننده خون

خواص گوجه فرنگی – خواص صیفی جات – بهترین پاک کننده خون

گوجه فرنگی بهترین پاک کننده خون است. یکی از اعلاترین داروها برای از بین بردن ترشی اضافی معده است و همجنین دارای مقادیر زیادی املاح معدنی و ویتامین ها میباشد. هضم غذا را آسان میکند، باترشی زیاد و غلظت و ناپاکی خون میجنگد و ضد تعفن میباشد.

 

توصیه های غذایی: گوجه فرنگی را باید با پوست ودانه هایش خورد زیرا :

 

۱- ذرات پوستش حرکات دودی روده ها را زیاد میکند و لوله هاضمه را جارو مینماید و زباله هایی که در چین و چروک معده و امعاء جمع شده اند با خود خارج می کند.

۲- دانه های گوجه فرنگی به علت ماده لزجی که آن را احاطه کرده است، برای روغن زدن و نرم کردن جدار روده ها بسیار قیمتی است و اعمال آنها را آسان می کند.

۳- آب موجود در گوجه فرنگی که خونش می باشد و تقریبا ۹۰ درصد آن را تشکیل میدهد وارد خون شده و املاح قلیایی اش را نیز با خود می برد و نسوج بدن را آبیاری می کند خون را چنان که باید و شاید اصلاح میکند و رسوب های سمی لابلای نسوج و گوشه های رگ ها را خارج می سازد و ترشی خون را از بین می برد. در نتیجه گوجه فرنگی بهترین پاک کننده خون است.

به خاطر ویتامین های A,B, C تعادل بدن را برقرار می سازد، دارای خاصیت قلیایی است و از تخمیرات روده جلوگیری می کند. 

گوجه فرنگی با چه غذاهایی سازگاری دارد؟

با تمام سبزیجات و میوه های روغن دار و روغن های نباتی مایع و جامد، نان (جوانه گندم)، موز، بادمجان، چغندر، لپه، هویج و گردو و لوبیا سازگاری دارد.

 

فواید گوجه فرنگی برای پوست صورت

گوجه فرنگی را ورقه ورقه کرده و بر روی صورت بگذارید و چند دقیقه تامل کنید این عمل را برای چند روز متوالی انجام دهید. این عمل برای بهبود و درمان کک و مک می شود.

 

تعدادی از تحقیقات نشان می دهد که لیکوپن به خصوص در گوجه فرنگی پخته برای جلوگیری و درمان سرطان پروستات موثر است. خوردن گوجه فرنگی ترشی معده را برطرف می سازد البته افرادی که دچار معده کم کار و ضعیف هستند در مصرف آن نباید افراط کنند.

 

مضرات گوجه فرنگی

مصرف گوجه فرنگی برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مضر است.

 

جمع بندی

 

خواص گوجه فرنگی برای سلامت بخش بخش بدن قابل بحث است اما در این بخش به فواید گوجه فرنگی برای آقایان خواهیم پرداخت.

متخصصان تغذیه گوجه فرنگی را با نام غذای وظیفه شناس می شناسند که بدون طی کردن مراحل آماده سازی پخت عملی ماورای تغذیه ای را انجام میدهد چرا که گوجه فرنگی از بیماری ها پیشگیری می کند و فاکتورهای سلامت را به تمام نقاط بدن ارسال می کند.

یک گوجه فرنگی متوسط حاوی ۲۲ کالری – ۰ گرم چربی – ۵ گرم کربوهیدرات – ۱ گرم پروتئین است. گوجه فرنگی منبع غنی از ویتامین A C و فولیک اسید است. گوجه فرنگی دارای دامنه ی گسترده ای از فواید تغذیه ای است و معروف به داشتن آنتی اکسیدان – لیکوپن – لیپوئیک اسید – فولیک اسید و لوتین است.

درباره ی خواص دون

مطلب پیشنهادی

خواص و فواید اسفناج

خواص اسفناج و فواید آن – سبزی آهنی !

اسفناج یکی از بهترین منابع تامین آهن برای بدن انسان هاست. خواص اسفناج اسفناج مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =